top of page

Merhaba,

Fotini, Dolmabahçe Sarayına da imzasını atmış

Balyan Ailesinin kalfalarından biri tarafından

1900’ lü yılların başında yapıldığı ahşap karkas

bir konağın alt katındadır. Bu tarihi bina,

Ağa Han Mimarlık ödülünü almış Nail Çakırhan tarafından aslına uygun olarak 1994 yılında yenilenmiştir.

Fotini kelimesi eski yunancada “Işıldayan” 

anlamına gelen bir kadın ismidir ve aynı zamanda bu evin eski sahiplerinden birinin de adıdır. Fotini bu tarihi evin dokusunu ve ruhunu yansıtmaktadır. Kafenin iç dekorasyonunda kullanılan eşyalar çoğunlukla nesilden nesile aktarılan aile yadigarlarıdır.

Bunun yanısıra çocukların keyifli vakitler geçirebilmeleri için düzenlenen bir çocuk odası ile çocuk alt değiştirme ve emzirme odası da bulunmaktadır.

 

Fotini ekibi olarak inanıyoruz, her çocuk sahibi olan misafirimiz iyi bir restauranta keyifli zaman geçirebilir. 

HAKKIMIZDA
HOME
BASIN
 
" Delicious meze(z) and the friendliest  waitress /barman/ owner. "  
Mark Harvey / @harve
"O kadar, okadar, o kadar tatlı ki. Arnavutköy'de minicik bir restoran @fotinicafe içinde kocaman lezzetleri olan. Duvara projeksiyonla yansıyan eski İtalyan filmi, çalan müzik, şamdanlar, ...kendinizi Avrupa'da bir kafe restoranda gibi hissediyorsunuz. Ben bayıldım bayıldım. "
Cem Karakuş / @c_karakus
Bu akşam öyle bir yere geldim öyle bir keyif aldım ki anlatamam size.Ruhu olan, yaşanmışlığı olan ve kendi enerjisini olan mekanlara oldum olası bayılmışımdır. Bugün tanıştığım ve kendimi inanın ki Italya'nın bir ara sokağında son derece kendi halinde bir yerde bulmuş gibiyim. 
Burası Arnavutköy'de @fotinicafe ve inanın ki çok enteresan bir yer. Kaç nesil ötesi bilmiyorum ama baya eski bir evin alt katı şirin bir kafe olmuş. Herşeyden önemlisi bildiğimiz bir ev burası ve arka odada çocuklar oynuyor. Ben bayıldım bayıldım bayıldım! "
Onur Erol / @onurollstyle
"Çocuklarla çok harika yere geldik. Bütün annelere şiddetle tavsiyedir. Rahat rahat kahvaltı yapıp, sohbet etmek isterseniz mutlaka gelin. Çocuklar için şahane bir oyun odaları var ve daha da iyisi içerde bir oyun ablası var! Şu an Lila da Yaman da odadalar ben de kahvaltıda bir yandan çayımı yudumlayıp bir yandan sohbet ediyorum. Yaşasın."
Blog Yazarı Yonca Kunacav / @yoncakunacav
'' Pazar günü çocukları kapıp geç kahvaltı etmek isteyen, -sağlıklı öğle yemeği ya da -atlayıp Arnavutköy'de Fotini Cafe ye gidebilir. Çocuk dostu, harika bir
mekan. Çocuklarınızı oyun odasına emanet edip, yazın keyifini bu şirin yerde çıkartabilirsiniz.''
Fotoğrafcı Fotoragfci Gözde Kumru / @gozdekumru 
'' Fiyatlar normal, böyle şirin bir oyun odası ve emzirme odası var, yumurtalar organik. Hafta sonu kahvaltıları pek güzel geldi, en azından iki laf konuşma şansınız oluyor . :) Böyle yerlerin artması dileğiyle, günün önerisi olsun.''
Blog Yazarı Meltem Biciog / @kokoshanne
Sevgili fotini ailesi 15 Mart pazar günü oğlumun 3 .yaş kutlamasındaki harika kutlama organizasyonu için çok çok teşekkür ederimmm. gerçekten Bahri ye yaşattığınız bu mutluluktan dolayı sizlere minnettarım ...BİR ANNENİN TANİŞABİLECEĞİ EN GÜZEL MEKAN.......”
Selda Altınbaş Toran
EVENT
Anker 2
ILETIŞIM

AÇILIŞ SAATLERİMİZ

SALI-CUMA 16-24

CUMARTESİ 10-2

PAZAR 10-22

Teşekkürler! Mesaj gönderildi.

T

FRANCALACI CAD. NO: 26/1 

ARANAVUTKÖY, ISTANBUL

 

TEL: 0533 093 99 92

fotinicafe@gmail.com

Hafta sonu rezervasyon gerekli...

VALE SERVİSİ: DİNÇ VALE

BEBEK ARNAVUTKÖY CAD. NO: 32

Mail listemize katılın

Tüm gelişmelerden haberdar olun

bottom of page